WhatsApp
Yükleniyor...

SEO

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz SEO

SEO


Neden Seo Uzmanı ile Çalışmalısınız?

Profesyonel bir seo uzmanı işletmenize ve hizmet alanınıza ait anahtar kelimelerle google gibi arama motorlarında iyi bir sıralamaya sahip olmanızı sağlar.

Eğer bir marka sahibiyseniz, web sitenizin kullanışlılığı, google optimizasyonu işletmenizin hedeflerine ulaşabilmesi açısından önem taşımaktadır. Detaylı bilgi ve seo danışmanlığı ile ilgili merak ettikleriniz için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz .

 

SEO nedir?

SEO sözcük açılımı olarak Search Engine Optimization, yani arama motoru optimizasyonudur. SEO, kullanıcıların çeşitli arama motorlarında (google, yandex, vb..)gerçekleştirdiği aramalarda sitelerin sıralanmasına olanak veren algoritmaların tümüne verilen addır. Web sayfalarının arama motorlarında üst sıralara yükselmesi amacıyla yapılan çalışmaya SEO adı verilir. Google da dahil olmak üzere tüm arama motorları seo uyumu olmayan web sitelerini sıralamalarda ön plana çıkarmaz. Bu da sitenizin doğal olarak markanızın görünürlüğünü düşürür, ve potansiyel müşterilerinize erişiminizi zorlaştırır. Seo markanıza yapacağınız uzun vadede büyük avantajları olan karlı bir yatırımdır. Bir SEO Uzmanı tarafından yapılan SEO çalışması, web sayfanızın arama motorlarının standartlarına uyumlu hale getirerek web sitenizin üst sıralara erişmesine olanak verir.

 
Seo Çalışması Uzmanı
 

 

SEO Çalışması Yaptırmanın Avantajları ve Faydaları Nedir?

Bütün tarayıcılar, SEO uyumu yapılmış web sayfalarını sorun oluşturmadan açar.
SEO çalışması ile sayfa boyutları düşürülür böylece otomatik olarak sunucu maliyeti de düşmüş olur.
Web sayfanız tüm elektronik cihazlarda sorun yaşamadan açılır.
Sayfanızın organik ziyaretçi sayısı artış gösterir.
Firmanızın potansiyel müşterileriniz tarafından görünürlüğü yükselir.
Müşteri edinme kapasiteniz zamanla artar maliyeti ise zamanla düşer.
Müşteri portfoyünüzün genişlemesine olanak sağlar.
Farklı çevrelerden insanların web sitenize erişimi sağlanmış olur böylece gelişmiş bir müşteri popülasyonunuz olur.
Zararlı yazılımlar için teknik takip ve destek sağlanmış olur.
HTTPS protokolü ile kullanıcıların güvenliği sağlanmış olur.

SEO Danışmanlığı

Markanızın internet ortamındaki popülaritesini arttırmak ve kalıcı kurumsal müşterilere dijital ortamda ulaşmak istiyorsanız bizlerden seo danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz..

 
Sizde Kurumsal Seo Uzmanı ile Çalışarak Google’da Üst Sıralarda Yer Alın
 
Web sitesiniz ile hedeflediğiniz anahtar kelimeler üzerinden rakiplerinizden daha üst sıralarda yer alırsanız, web sitenizin ziyaretçi kitlesi rakiplerinize oranla daha fazla olur. Hitap ettiğiniz kitle ve asıl geri dönüş almak istediğiniz kullanıcıların sayısı da fazla olur. Kaliteli, okunabilir içeriklerin oluşturulması bölgesel ve ulusal anlamda kitlenizin size en kolay yoldan bulması demek, web sitenizin popülaritesini artırmakla beraber google botları tarafından çokça sık ziyaret edilmenizi ve hedeflediğiniz kelimelerin sorgulama sonuçlarında yer almanızı sağlayacaktır.
 
Site İçi Seo nedir nasıl yapılır?

Site içi seo; html kodunun ve web sayfasının içeriğinin seo uzmanı tarafından optimize edilmesi işlemidir. Web sitelerini arama motorlarında görünür kılmak için yapılan teknik çalışmalardır. Bu teknik çalışmalar; görsel düzen ve içerik, başlıklar, anahtar kelimeler, sayfa yönlendirmeleri, site düzenidir. Bütün bu teknik çalışmalar web sitenizin görünürlüğünü arttırmaya yönelik yapılan teknik çalışmalardır.

Site içi seo’nun amacı;

İçeriğinizin, arama motorları tarafından bulunabilmesi, sayfanızdaki içeriğin hedeflediğiniz keywordsler için sıralanacak şekilde optimize edildiğinden emin olmaktır. Sayfaların kendine has belirli bir teması olmalı. Ürün temasının belirlenen keywordslerle eşleşmemesi halinde belirli bir anahtar kelimesi kümesi için ayrı bir sayfanın oluşturulması durumu ortaya çıkabilir.

İçeriğin oluşturulurken, üst başlığın açıklamanın ve alt başlıkların optimize edilmesi gerekir. Sayfa ziyaretçilerinin aradıklarını bulabilmesi için başlık etiketindeki ve açıklamadaki içeriğin doğru bir şekilde tanıtılması gerekmektedir.
Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için gerekli diğer detaylar; html kodlaması, anahtar kelime analizi, içerik optimizasyonu gibi site içi optimizayona dahil olan diğer çalışmalardır.

Site dışı seo nedir nasıl yapılır?

Site dışı seo, bir web sayfasının arama motorlarında üst sıralarda yer alması amacı ile gerçekleştirilen profesyonel reklam çalışmalarıdır.
Yani site dışı seo, web sitenizi etkileyen dışsal unsurlardır. Bunlar ;

  • Backlinkler,
  • Google ads,
  • Sosyal medya reklamları,
  • Hesap yönetimi, gibi dış optimizasyon grubuna girmektedir.

Site dışı seo çalışması, sitenizin dolayısıyla markanızın kurumsal imajı açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle kaliteli ve özgün içeriklerin kullanılması siteniz için destekleyici bir etki yaratacaktır.

Site dışı seo yapılırken nelere dikkat edilmeli?
  • Özgün ve kaliteli içerik kullanımına dikkat edilmeli,
  • Kopya içerik tercih edilmemeli,
  • Arama motorlarının amaçları insanlara güvenilir ve işe yarar bilgiler sunmaktır. Böylelikle sizinde amacınız içeriğinizde güvenilir özgün ve kaliteli bilgiler sunmak olmalı ki size artı puan kazandırsın.
 
 
Teknik Seo Nedir Nasıl Yapılır?

Teknik seo, seo uzmanı tarafından web sitelerinin altyapılarının kontrol edilip belli bilgiler ışığında yapılan planlı çalışmalardır. Seo uzmanı teknik seo kapsamında ;

Sunucu , sayfanın hızı, sayfa ve url yapısı ve sitenin botlar tarafından sağlıklı bir şekilde indekslenebilmesini sağlama gibi konularda destek verir.